Spring Carnival 17.-19.3: lauantain ja sunnuntain tuloksia

19.3.2017

Iloisia EVT-Tinttejä 2008: Sofia Valtanen, Nelli Mannermaa,  Elina Aimonen ja ylhäällä Olivia Könönen
Iloisia EVT-Tinttejä 2008: Sofia Valtanen, Nelli Mannermaa, Elina Aimonen ja ylhäällä Olivia Könönen

Tintit synt. 2009 ja nuoremmat (12 osallistujaa)

1 Bojers Alexandra PTL 23,33

2 Heinilä Helmi Joka 22,33

3 Sipilä Liliana VG-62 21,33

EVT:n Tintteinä kilpailuun osallistuivat myös Elisa Laakso, Sanni Virranta ja Ronja Öfversten

 

Tintit synt. 2008 (16 luistelijaa)

1 Turunen Vuokko KKJT 28,67

2 Savelainen Elsi KKJT 25,67

3 Mannermaa Nelli EVT 25,67

EVT:n Olivia Könönen erityismainainta: hyvä eläytyminen ohjelmaan

muut EVT-Tintit: Elina Aimonen ja Sofia Valtanen

 

Minit synt. 2008 ja nuoremmat (23 osallistujaa)

1 Artimo Lotta HL 51,67

2 Rasila Siiri ETK 50,33

3 Ulundu Claudia HTK 50,33

 

Minit synt. 2007 (31 osallistujaa)

1 Johansson Aini KaTa 46,67

2 Pahkamaa Sara ETK 46,33

3 Huurinainen Ella ETK 43,50

EVT:n  minit sarjassa:

6 Kaupinmäki Essi EVT 41,33 erityismaininta: hieno esitys ja eläytyminen

14 Nieminen Eevi EVT 37,67 erityismaininta: notkeat liu'ut

25 Saastamoinen Emilia EVT 30,00

 

B-Silmut (23 osallistujaa)

1 Alku Sini TapTL 53,00

2 Kuusinen Unna TapTL 49,00

3 Paavola Enniina KKJT 49,00

EVT:n B-silmut sarjassa:

5 Kujala Alise EVT 47,00

9 Mallander Sinna EVT 43,33

12 Hakala Nella EVT 41,33

15 Huttunen Eveliina EVT 38,67

17 Orenius Cecilia EVT 37,67

18 Pakarinen Anni-Maria EVT 37,33

 

B-silmut, pojat (3 osallistujaa)

1 Varpio Severi VG-62 45,00

2 Erkama Anton HTK 42,33

3 Palo Eino PTL 38,67

 

Taitajat, ei axel (12 osallistujaa)

1 Petrika Amanda KKJT 46,67

2 Virtanen Helmi KKJT 46,00

3 Soijärvi Aino KKJT 45,33

 

Aluesilmut (10 osallistujaa)

1 Kankare Karolina STR 51,00

2 Lindfors Ronja HL 46,33

3 Rahko Moona SalPa 45,67

 

Aluenoviisit (9 osallistujaa)

1 Granskog Sofia ETK 53,33

2 Salminen Ada HaTal 52,00

3 Kiviniemi Erica KaTa 49,33

4 Forsman Julia EVT 43,67

 

A-Silmut (26 osallistujaa)

1 Yulia Fedorova KaTa KATA 38,04

2 Tuva Dustler LUNDS 37,55

3 Meri Fagerlund ETK 37,45

7./26. Simona Peuhkurinen EVT 33,20

 

Debytantit (19 osallistujaa)

1 Aava Utriainen ETK 51,92

2 My Stolt PTL 50,78

3 Emma Tynjä HTK 50,56

 

Noviisit (17 osallistujaa)

1 Ida Levd Nolgren LUNDS 48,52

2 Daniela LaknerTTK 41,95  

3 Ella Komppa MJT 41,18  

6 Janette Mettälä EVT 37,36

16 Ella Kaijansinkko EVT 27,65

 

Tintit (pojat synt. 2008)

1 Palo Isak PTL 25,67

2 Eriksson Tobias PTL 13,33

3 Vainio Atte PTL 11,00

 

Minit, pojat

1 Eriksson Benjamin PTL 43,67

2 Kangassuo Miika SalPa 39,33

3 Moilanen Veikko HL 34,33

 

Taitajat, Axel (11 osallistujaa)

1 Saksa Mirella KKJT 50,83

2 Österlund Aamu STR 42,67

3 Salutskij Sarah KaTa 41,67

5 Metsokumpu Leila EVT 38,67 erikoismaininta: kauniit vaaka-asennot

11 Törö Vilma EVT 33,33

kilpailun sivut:

https://evt.sporttisaitti.com/yksinluistelu/kilpailut-2016-2017/spring-carnival-2017/