Tikkurila Winter Trophy 16.-17.2. 

17.2.2019

Simona, Sanni, kisavalmentaja Sirkka ja Saara c. JariMarttila
Simona, Sanni, kisavalmentaja Sirkka ja Saara c. JariMarttila
Jenni Johanssonillle hienosti Advvanced Novices-sarjassa pronssia
Jenni Johanssonillle hienosti Advvanced Novices-sarjassa pronssia
Siiri poimi mukaan myös muiden EVT:n Basic Novice older-sarjalaisten diplomit
Siiri poimi mukaan myös muiden EVT:n Basic Novice older-sarjalaisten diplomit
Sanni Ylitolva c. JariMarttila
Sanni Ylitolva c. JariMarttila
Simona Peuhkurinen c. JariMarttila
Simona Peuhkurinen c. JariMarttila
Alisa Aimonen c. JariMarttila
Alisa Aimonen c. JariMarttila
Cecilia Wächter c. JariMarttila
Cecilia Wächter c. JariMarttila
Intermediate Novice -sarjan palkintojenjako c. Jari Marttila
Intermediate Novice -sarjan palkintojenjako c. Jari Marttila

Tikkurilan Taitoluisteluklubi järjesti lauantaista sunnuntaihin kansainvälisen kutsukilpailun. Lauantaina ohjelmat luisteltiin harjoitushallissa ja sunnuntaina Trio-Areenalla. Viime aikoina riehunut flunssaepideamia aiheutti joitakin peruutuksia lähtölistoihin, silti EVT-kisaajia riitti kuudessa sarjassa yhteensä 15. 


tuloksia:


Basic Novice younger (22 kilpailijaa)
 1 Minttu HIRVONEN KaTa FIN 35,71 
 2 Mai TARVAINEN KaTa FIN 32,07 
 3 Pihla PITKÄNEN ETK FIN 31,85 
 16 Hertta MANKKI EVT FIN 21,44 

Basic Novice older (23 kilpailijaa)
 1 Anni LEIMI HSK FIN 33,65 
 2 Inka-Sofia MUHONEN ETK FIN 33,20 
 3 Sara PAHKAMAA ETK FIN 31,60 
10 Siiri TAHVANAINEN EVT FIN 28,57 
15 Alise KUJALA EVT FIN 25,31 
22 Nelli MANNERMAA EVT FIN 19,98 
23 Olivia KÖNÖNEN EVT FIN 19,83 

Intermediate Novice (27 kilpailijaa)
  1 Minja PELTONEN EsJt FIN 43,84 
  2 Meri FAGERLUND ETK FIN 41,23 
  3 Aino SILCHENKO HSK FIN 37,92 
  8 Saara MARTTILA EVT FIN 37,03 
 20 Pinja OLLIKAINEN EVT FIN 27,42 


 
Advanced Novice (23 kilpailijaa)
 1 Edith MATTILA ETK FIN 89,74 1 1
 2 Mariia DYBKOVA Kolpi RUS 85,44 4 2
 3 Jenni JOHANSSON EVT FIN 84,27 2 3 
10 Alisa AIMONEN EVT FIN 73,85 7 16
12 Sanni YLITOLVA EVT FIN 72,35 14 9
13 Cecilia WÄCHTER EVT FIN 72,32 10 18
19 Simona PEUHKURINEN EVT FIN 68,55 16 19

Junior Ladies (15 kilpailijaa)
 1 Alisa HAKOLA TTK FIN 112,68 1 2
 2 Linnea FREDRIKSSON HL FIN 106,29 2 1
 3 Annika HOVI ETK FIN 99,59 4 4
 7 Maria KAHANPÄÄ EVT FIN 92,87 12 5
 14 Anna SIHVONEN EVT FIN 80,18 13 13

 
Senior Ladies (neljä kilpailijaa)
 1 Jade RAUTIAINEN TTK FIN 117,76 1 1
 2 Esmeralda ANDERSSON Tyres SWE 109,09 2 2
 3 Juulia SYRJÄNEN EVT FIN 102,39 3 4
 4 Kiira KIVISAARI ETK FIN 102,21 4 3

tulokset

kilpailun sivut