Tikkurila Trophy 27.-29.9.

29.9.2019

A-silmujen palkintojenjako
A-silmujen palkintojenjako
Siiri Tahvanainen luisteli upeasti A-silmujen hopealle
Siiri Tahvanainen luisteli upeasti A-silmujen hopealle
A-silmut Hertta ja Siiiri sekä noviisit Sinna, Venla ja Donya
A-silmut Hertta ja Siiiri sekä noviisit Sinna, Venla ja Donya
Noviisi Venla Tsupari oli viime viikonlopun Aktia Trophyn tapaan jälleen ansiokkaasti neljäs
Noviisi Venla Tsupari oli viime viikonlopun Aktia Trophyn tapaan jälleen ansiokkaasti neljäs
EVT:n minit ja B-silmut Tikkurila Trophyssa
EVT:n minit ja B-silmut Tikkurila Trophyssa

sunnuntain tuloksia:

 

Debytantit (20 kilpailijaa)

1 Kiia Kurkinen EsJt 45,66

2 Catina Spånberg ETK  43,36  

3 Meri-Vuokko Hannula HTK 43,23

17 Nella Hakala EVT 32,04

-------------------

28.9.

lauantain tuloksia:

 

A-silmut (29 kilpailijaa)

1 Minttu Hirvonen HL 37,47

2 Siiri Tahvanainen EVT 37,11

3 Mai TarvainenEsJt 36,08

26 Hertta Mankki EVT 22,95

 

Noviisit (21 kilpailijaa)

1 Venla LankinenHSK 44,94

2 Aada Tarvainen KaTa 44,83

3 Nia Nieminen HSK 43,90

4 Venla Tsupari EVT 42,21

8 Donya Zare EVT 37,18

13 Sinna Mallander EVT 33,22

 

kaikki tulokset

-------------------

 

perjantain tuloksia:

 

Minit (24 kilpailijaa)

1. Iris Lahti ETK 49,33

2. Nea Huolman EsJt 45,33

3. Kiia Palm EsJt 45,00

11. Ellen Fäldt EVT 37,33

15. Aida Isotalo EVT 33,00​

23. Malvina Hyyryläinen EVT 26,00

 

B-silmut (26 kilpailijaa)

1. Venla Hämäläinen TTK 46,33

2. Sara Kallijärvi HSK 46,00

3. Aleksandra Kulay ETK 45,33

4. Olivia Könönen EVT 42,67

12. Alissa Merta EVT 39,00

17. Jenna Loman EVT 35,50

26. Elisa Laakso Carretero EVT 22,33

---------------------------

27.9.

Tikkurilan taitoluisteluklubi järjestää SM-valintakilpailujen lisäksi viikonloppuna myös Tikkurila Trophy kutsukilpailun. EVT:n ihania nuoria luistelijoita osallistuu kaikkiin järjestettäviin sarjoihin.
 

Pe 27.9.2019 klo 14:00 – 18:30 (B-silmut ja minit, harjoitushalli)

La 28.9.2019 klo 8:30 – 11:00 (Noviisit, Trio Areena) klo 8:00 – 11:30 (A-silmut harjoitushalli)

Su 29.9.2019 klo 8:00 – 10:00 (Debytantit, Trio Areena)
 

aikataulu ja lähtöjärjestykset

 

tulokset