Hyvinkää Trophy 1.-2.2.

2.2.2020

Maria Kahanpää ja Nea Koukonen
Maria Kahanpää ja Nea Koukonen
Alissa Merta, Alisa Syväoja ja Jenna Loman
Alissa Merta, Alisa Syväoja ja Jenna Loman
Matleena Nieminen, Veera Nikkanen ja Lili Juntunen
Matleena Nieminen, Veera Nikkanen ja Lili Juntunen
Anna Vesto, Venla Virranta ja Enni Tervonen
Anna Vesto, Venla Virranta ja Enni Tervonen
Maisa Manninen
Maisa Manninen
Pinja Ollikainen
Pinja Ollikainen
Vilmiina Pesonen
Vilmiina Pesonen

tuloksia:

Juniorit, lyhytohjelmakilpailu (13 kilpailijaa)

1 Jenni Popper VTL 37,21 

2 Ellen Oikari KaTa 35,14 2

3 Anni Rantamäki TTK 34,24 3

4 Nea Koukonen EVT 32,79  

7 Maria Kahanpää EVT 31,62

 

B-Silmut (28 kilpailijaa)

1. Annu Riihelä KeLS 48,33

2. Amalia Savolainen VTL 47,67

3. Kiira Koskinen SalPa 47,00

7. Alisa Syväoja EVT 45,33

9. Alissa Merta EVT 45,00 erityismaininta:hieno eläytyminen ohjelmaan!

14. Jenna Loman EVT 40,33

 

Minit (24 kilpailijaa)

1. Aini Hakkarainen KeLS 50,33 pl 6 2/3 es 6 1/3

2. Janella Stenström EsJt 50,33 pl 6 2/3 es 6

3. Netta Halmisto VTL 46,00

4. Lili Juntunen EVT 45,67

8. Veera Nikkanen EVT 41,33

20. Matleena Nieminen EVT 30,67 pl 3 1/3

 

Aluesilmut (8 kilpailijaa)

1. Veera Kajoniemi HyTL 45,00

2. Liisa Andreeva SalPa 40,83

3. Riina Koskela HyTL

5. Vilmiina Pesonen EVT 33,67

 

Tintit: Sarjan arvioinnissa ilmoitettiin vain kolmen parhaan sijoitukset, loput luetellaan luistelujärjestyksessä. Lisäksi jaettiin kolme erityismainintaa. EVT-tintit, Venla Virranta, Anna Vesto, Enni Tervonen, eivät olleet 32 luistelijan joukossa kärkikolmikossa, mutta Anna Vesto palkittiin ryhdikäs luistelu-erityismaininnalla.

--------------

1.1.

Hyvinkään jäähallilla kilpailee viikonloppuna EVT-luistelijoita sarjoissa:

Juniorit - Maria Kahanpää, Nea Koukonen

A-silmut - Maisa Manninen

B-silmut - Jenna Loman, Alisa Syväoja, Alissa Merta

Minit - Lili Juntunen, Matleena Nieminen

Aluejuniorit - Pinja Ollikainen

Aluesilmut - Vilmiina Pesonen

Tintit- Venla Virranta, Anna Vesto, Enni Tervonen

kilpailun sivut, tulokset

Hyvää kisaviikonloppua kaikille!

 

tuloksia:

A-silmut (21 kilpailijaa)

1 Elma Kurri TL 37,26

2 Nella Andelin TTK 35,34

3 Maisa Uutela TL 34,47 3

12 Maisa Manninen EVT 28,16

 

Aluejuniorit (8 kilpailijaa)

1 Emilia Järvinen NTL 31,40  

2 Jenni Hätönen VTL 28,40  

3 Ella Kaijansinkko OKT 28,27

5 Pinja Ollikainen EVT 27,98