SM-junioreiden, SM-noviisien ja debytanttien sekä A-silmujen aluemestaruudet 21.2. Kaarela ja Tikkurila

1.3.2020

Siiri luisteli aluemestiksissä mainion ohjelman
Siiri luisteli aluemestiksissä mainion ohjelman
A-silmut Hertta ja Siiri Tikkurilan harjoitusjäähallissa
A-silmut Hertta ja Siiri Tikkurilan harjoitusjäähallissa
Valmentaja Hanna Kaipio Siirin kainalossa
Valmentaja Hanna Kaipio Siirin kainalossa
Jenni Johansson
Jenni Johansson
Cecilia Wächter
Cecilia Wächter
Saara Marttila
Saara Marttila
Sanni Ylitolva
Sanni Ylitolva
Nella Hakala
Nella Hakala

Siirille paikka A-silmujen kultafinaaliin.

A-silmujen aluemestaruuskilpailu oli samalla myös sarjan viimeinen SB-kisa. Siiri Tahvanainen lunastikin tänään tulleen tiedon mukaan sieltä pistesaldollaan 32,70 paikan A-silmujen kultafinaaliin.

 Kulta- ja hopeafinaalit kilpaillaan 8.3. Ylöjärvellä 

Onnittelut Siirille!

 

STLL Helsingin alue

A-silmujen SB-ranking

 

----------------------

21.2.

tuloksia Tikkurilasta:

 

A-silmut (26 kilpailijaa)

1. Emmi Ahlstedt ESJT 40,19

2. Mai Tarvainen ESJT 38,15

3. Ines Salminen HTK 37,82

7. Siiri Tahvanainen EVT 32,70

20. Hertta Mankki EVT 25,72

 

A-silmujen tulokset

 

tuloksia Kaarelasta:

 

SM-juniorit (neljä kilpailijaa)

1. Anni Skogberg ESJT 67,39

2. Venla Saneri HTK 63,09

3. Jenni Johansson EVT 60,21

 

SM-noviisit (26 kilpailijaa)

1.Minja Peltonen ESJT 67,61

2. Edith Mattila ETK 63,81

3. Anna Bergström HTK 59,37

11. Cecilia Wächter EVT 52,60

16. Saara Marttila EVT 50,70

26. Sanni Ylitolva EVT 36,88

 

Debytantit (28 kilpailijaa)

1. Minea Helske ESJT 54.01

2. Lotta Artimo ESJT 52,30

3. Pihla Pitkänen ESJT 50,77

23. Nella Hakala EVT 37,26

 

SM-junioreiden ja SM-noviisien, sekä debytanttien tulokset

 

-----------------

20.2.

Huomenna käydään neljän yksinluistelusarjan aluemestaruuskilpailut. SM-juniorit ja SM-noviisit sekä debytantit ratkovat alueelliset mestaruudet Kaarelan jäähallilla (järjestäjä HTK) ja A-silmut Tikkurilan harjoitusjäähallilla (järjestäjä TTK). Aluemestaruuskilpailut käydään kaikissa, myös kahden ohjelman sarjoissa, vapaaohjelmakilpailuna.

Linkit kilpailujen sivuille:

SM-juniorit&noviisit ja debytantit

A-silmut

 

EVT:n aluemestaruuskisaedustajat:

SM-juniorit Jenni Johansson

SM-noviisit Saara Marttila, Sanni Ylitolva ja Cecilia Wächter

Debytantit Nella Hakala

A-silmut Hertta Mankki ja Siiri Tahvanainen

 

Tsemii mestiksiin!