Viikonlopun yksinluistelun kilpailujen tuloksia

1.1.2013

Jade ja Aava, Froggie Cupin Chicks-mitalistit
Jade ja Aava, Froggie Cupin Chicks-mitalistit
Froggie Cupin minit 2003 sarjassa hienosti luistelleet Ida ja Jenni
Froggie Cupin minit 2003 sarjassa hienosti luistelleet Ida ja Jenni
Essi, Lotta, Sara ja Henni, Crystal Cupin tunnelmissa
Essi, Lotta, Sara ja Henni, Crystal Cupin tunnelmissa
Joanne, Olivia, Elle, Lotta Sara ja Essi, Crystal Cupin iloisia onnistujia
Joanne, Olivia, Elle, Lotta Sara ja Essi, Crystal Cupin iloisia onnistujia
Jenni Salo, Alisa Roselius,Katri Kaijanniemi ja Nina Laakkonen
Jenni Salo, Alisa Roselius,Katri Kaijanniemi ja Nina Laakkonen

HSK järjesti Froggie Cupin, johon osallistui useita EVT:n edustajia.

Perjantain ja lauantain aikanasaavutettiin  hienoja sijoituksia.  Chicks girls -sarjassa Aava Hyyti oli 1. ja Jade Turunen 2. Onnittelut tytöille mitaleista!

Lauantaina kisatussa minit 2003 -sarjassa menestyivät upeasti Jenni Johansson ollen kisan 2. ja Ida Himilä hienolla sijoituksella 4.

Springs A 2001 -Sarjassa Emmi Seppänen hyvällä kokonaisuudella 6./20.

Novice A- sarjassa Isa Lumme hienosti 4.

Lisää tuloksia kilpailusivut -linkistä.

Junior B:  Emma Silventoinen

Novice A: Juulia Syrjänen, Isa Lumme

Novice B: Annika Uusitalo

Debs A:    Linnea Ketola, Anni Skogberg

Springs A: Emmi Seppänen

Springs B:  Inka Koivisto

Cubs 2003: Jenni Johansson, Ida Himla

Chicks boys:Toivo Ukkonen

Chicks girls: Jade Turunen, Aava Hyyti

Kilpailusivut

 

Mikkelin Luistelijat / Crystal Cup 2013 -kilpailu
Mikkelin Crystal pokaalit matkasivat Vantaalle

Elle A-junioreissa tasaisuudella pronssia ja Olivia upeilla
kaksoisaxeleilla ja hyppy-yhdistelmillään upeasti neljäntenä.

Cubs 2003 Hennille kultaa, Katri erityismaininta korkeista hypyistä
sijalle 4 ja Nina mainiolla ohjelmaluistelulla 12. yli 40 kilpailijan
tiukassa kisassa.

EVT-trio -02 Springs-B sarjan yli 30 luistelijan joukossa: 1. Lotta,
3. Essi ja hienosti 4. Sara!

Myös lauantailta hyviä sijoituksia Junior B- sarjasta. Jenni Salo 6. lyhytohjelman hyvillä pirueteilla sekä vapaaohjelman hyvällä kokonaisuudella. Alisa Roselius hyvällä kokonaisuorituksella 9. Osallistujia yhteensä 25.

Kaikki tulokset on luettavissa kisasivuilta alla.

Osallistujat:

Junior B: Jenni Salo, Alisa Roselius

Junior A: Elle Koivunotko, Olivia Ranta

Novice A: Joanne Jaulimo

Debs C:   Maria Kahanpää

Cubs 2003: Nina Laakkonen, Katri KaijanniemiI, Henni Lohikoski

Springs B 2002: Lotta Loimusto, Sara Lahdenperä, Essi Eriksson

Kilpailusivut