Kilpailut 2018-2019

Aika

Kilpailu

Paikka

Kilpailusivut

Osallistujat/Tulokset

Maaliskuu    
1.3.2019SM-noviisien alemestaruusVantaa/TTKKisasivutSM-noviisit:
Jenni Johansson
Simona Peuhkurinen
Sanni Ylitolva
Cecilia Wächter
2.3.2019Minien hopeafinaaliHelsinki/HSKKisasivut 
7.3.2019Minien aluemestaruusEspoo/EsJtKisasivutMinit:
Alissa Merta
Ronja Öfversten
7.-10.3.2019Skate MalmöRuotsi/MalmöKisasivut

Advanced Novice girls older:
Alisa Aimonen
Jenni Johansson

Junior Ladies:
Joanne Jaulimo
Nea Koukonen
Anna Sihvonen

Senior Ladies:
Juulia Syrjänen

9.-10.3.2019OP Lounaismaa CupSaloKisasivut 
10.3.2019

B-silmujen aluemestaruuskilpailu ja hopeafinaali

KauniainenKisasivut

B-silmut:
Olivia Könönen
Siiri Tahvanainen
Hertta Mankki
Jenna Loman
Nelli Mannermaa
Alisa Syväoja

16.-17.3.2019Spring CarnivalVantaa/EVT  
16.-17.3.2019Noviisien hopeafinaaliSavonlinnaKisasivutNoviisit:
Venla Tsupari
Donya Zare
23.-24.3.2019SM-noviisien SM2019 ja hopeafinaaliPorvooKisasivut

SM2019:
Jenni Johansson

Hopeafinaali:
Alisa Aimonen

30.-31.3.2019Seniorit ja juniorit loppukilpailuRiihimäkiKisasivut 
Helmikuu    
1.-3.2.2019Froggie CupHelsinki/HSKKisasivut

Springs B:
16./23 Olivia Könönen 39,33
17. Maisa Manninen 39,00

Debutants A:
20./29 Saara Marttila 39,39

Novice A:
11./29 Cecilia Wächter 77,73

Cubs 2009:
3./15 Alissa Merta 42,33
10. Vera Vähänen 36,00
12. Ronja Öfversten 34,33
14. Vilmiina Pesonen 31,67 em. Hienot hypyt
15. Miisa Långström 31,33

2.-3.2.2019Hyvinkää TrophyHyvinkääKisasivut

Cubs, Girls born 2009:
1./26 Alissa Merta 46,00
12. Ronja Öfversten 34,17
15. Vera Vähänen 31,67
19. Miisa Långström 27,67
26. Vilmiina Pesonen 21,67

Springs B, Girls born 2007-2008:
12./36 Olivia Könönen 41,00
32. Hertta Mankki 34,67

Springs C, Girls:
6./14 Louna Hatula 34,33
9. Alisa Syväoja 33,33
11. Jenna Loman 33,00

Springs A, Girls:
12./15 Nella HAKALA 26,65
14. Siiri TAHVANAINEN 25,08
15. Eveliina HUTTUNEN 24,98

Junior C, Ladies:
1./8 Ella Kaijansinkko 30,71

Novice B, Girls:
19./25 Sinna MALLANDER 30,85
23. Anni-Maria PAKARINEN 28,56

Junior B, Ladies (FS):
10./16 Nea Koukonen 55,35
12. Janette Mettälä 52,78

7.-10.2.2019PM-kilpailuRuotsi Seniorit, miehet:
4 ./9 Roman GALAY 169.62
9.2.2019Noviisien Helsingin alueen mestaruuskilpiluHelsinki/HLKisasivutNoviisit:
12./24 Venla Tsupari 37,27
15. Pinja Ollikainen 36,49
23. Sinna Mallander 30,22
9.-10.2.2019VTL KutsukilpailuKisakallio/LohjaKisasivut

Aluesilmut:
1./10 Louna Hatula 43,67
6. Alisa Syväoja 35,00

A-Silmut:
6./18 Nella HAKALA 29,55 
7. Alise KUJALA 28,48 
17. Eveliina HUTTUNEN 25,82

Taitajat ei axel 2006:
3./22 Ida Berghäll 39,75

Aluejuoniorit:
2./6 Ella Kaijansinkko 28,42

15.2.2019

Minien 2. aluevalintakilpailu

Espoo/ETKKisasivut

Minit tytöt 2009:
1./11 Alissa Merta 42,00
7. Ronja Öfversten 32,33

16.-17.2.2019Tikkurila Winter TrophyVantaa/TTKKisasivut

Basic Novice younger:
Hertta Mankki
Maisa Manninen

Basic Novive older:
Eveliina Huttunen
Alise Kujala
Olivia Könönen
Nelli Mannermaa
Siiri Tahvanainen

Intermediate Novice:
Saara Marttila
Pinja Ollikainen
Venla Tsupari

Advanced Novice:
Alisa Aimonen
Jenni Johansson
Simona Peuhkurinen
Sanni Ylitolva
Cecilia Wächter

Junior Ladies:
Maria Kahanpää
Anna Sihvonen

Senior Ladies:
Juulia Syrjänen

22.2.2019A-silmujen ja debytanttien aluemestaruuskilpailuHelsinki/HTKKisasivut

A-silmut:
Alise Kujala

Debytantit:
Saara Marttila

Tammikuu    
12.-13.1.2019SM-noviisien, noviisien ja debytanttien 2. valintakilpailu/ L3Helsinki/HTKKisasivut

SM-Noviisit:
4./34 Jenni Johansson 91,27
11. Alisa Aimonen 82,01
21. Cecilia Wächter 74,99
27. Sanni Ylitolva 69,46

Noviisit:
3./22 Donya Zare 38,88
4. Venla Tsupari 38,32
8. Pinja Ollikainen 34,69
15. Sinna Mallander 29,40
18. Peppiina Mäenpää 27,55
21. Anni-Maria Pakarinen 23,42

Debytantit:
16./33 Saara Marttila 41,89

19.-20.1.2019Senioreiden ja junioreiden 2.valintakilpailu / L3Vantaa/TTKKisasivut

Juniorit:
5./26 Annika Uusitalo 93,06
14. Joanne Jaulimo 82,97
15. Maria Kahanpää 82,87
18. Nea Koukonen 80,51
19. Anna Sihvonen 80,41
23. Janette Mettälä 67,59

Seniorit:
2./4 Juulia Syrjänen 90,41

23.-27.1.2019EM 2019Valko-Venäjä/MinskTulossivut

Men:
32./37 Roman Galay 55,40 (SP)

Ladies:
8./36 Emmi Peltonen 170,03

26.1.2019A-silmut kevään aluevalintakilpailuEspoo/ETKKisasivutA-silmut:

21./46 Alise Kujala 28,50
27. Nella Hakala 27,34
44. Eveliina Huttunen 22,63

27.1.2019

B-Silmujen kevään aluevalintakilpailu & tähtisarjojen kutsukilpailu

Helsinki/MTKKisasivutB-silmut:

6./18 Olivia Könönen 43,00
7. Siiri Tahvanainen 42,67
13. Maisa Manninen 35,33
14. Hertta Mankki 35,00
15. Alisa Syväoja 35,00 em. Upea musiikin tulkinta
18. Jenna Loman 29,33

Joulukuu    
1.-2.12.2018Tähtisarjojen kutsukilpailuKeravaKisasivut

Aluejuniorit:
5./8 Karoliina Sihvonen 41,67 Em. taidokas eläytyminen musiikkiin

Taitajat, ei-Axel 2006:
2./9 Ida Berghäll 46,33

Tintit 2011:
3./11 Ellen Fäldt 22,33 
* Maryam Nguyen Em. kaunis ikkunaliuku 
* Elsa Marjakoski Em. hyvä istumapiruetti

Tintit 2010:
* Veera Nikkanen
* Lili Juntunen Em. laadukkaat piruetit
* Aida Isotalo Em. hienot liu’ut

Minit:
29./34 Vilmiina Pesonen 26,00
32. Miisa Långström 23,33

1.-2.12.2018Santa Claus 2018TampereKisasivut

Novice A:
11./16 Sanni Ylitolva 68,40

Springs A:
11./16 Siiri Tahvanainen 27,33

Cubs 2009:
12./27 Alissa Merta 35,67 Em. Hieno musiikin tulkinta
20. Vera Vähänen 31,67

Springs C:
4./13 Louna Hatula 39,00
5. Alisa Syväoja 37,33

6.12.2018Kutsukisa aikuisilleRaisioKisasivutAdults Gold I:
2./2 Tuuli Virtanen 30,00
15.-16.12.2018SM 2019Kouvola

Kisasivut

Tulossivu

SM-Seniorit, miehet:
1./2 Roman Galay 191,94

SM-Seniorit, naiset:
2./11 Emmi Peltonen 163,11

22.12.2018Tinttien kutsukilpailuMyyrmäki 

TINTIT SYNT. 2011:
1./6 Ellen Fäldt 25,50
*Milja Kuusinen
*Elsa Marjakoski
* Maryam Nguyen em. Kaunis vaakaliuku

TINTIT SYNT. 2010:
1./6 Lili Juntunen 24,00
2. Veera Nikkanen 23,00
* Aida Isotalo

Marraskuu    
2.-4.11.2018ISU GP Helsinki 2018HelsinkiTulossivutLadies:
9./11 Emmi PELTONEN 158,72
9.-10.11.2018Wasa CupVaasaKisasivut

MINIT 2009:
5./21 Vera Vähänen 32,50 Em. energinen esitys ja tarkka luistelu
8. Ronja Öfverström 30,50
16. Miisa Långström 26,50

SILMUT B:
14./23 Hertta Mankki 36,60

NOVIISIT:
3./29 Saara MARTTILA 41,75
21. Anni-Maria PAKARINEN 30,58 

SM-NOVIISIT:
2./10 Jenni Johansson 89,63

JUNIORIT:
6./22 Annika UUSITALO 86,92
12. Joanne JAULIMO 76,16
16. Janette METTÄLÄ 67,92

SENIORIT:
2./4 Juulia Syrjänen 93,98

16.-17.11.2018Promo cupSaloKisasivutADULTS GOLD FS:
Tuuli Virtanen
16.-18.11.2018SM-Seniorit ja - Juniorit 2. valintakilpailuMyyrmäkiTulossivuSM-Seniorit:
1./2 Roman Galay 152,25
17.11.2018

Minien ja B-silmujen 1. aluekilpailu

VantaaKisasivut

B-Silmut:
2./18 Siiri Tahvanainen 38,67
7. Hertta Mankki 33,33
11. Maisa Manninen 32,00
16. Nelli Mannermaa 29,00

Aluesilmut:
1./4 Louna Hatula 34,67
3. Alisa Syväoja 27,33

24.11.2018Minien 1. Aluevalintakilpailuun (Lohko 2)HelsinkiKisasivut

Minit 2009:
4./13 Alissa Merta 34,00 em: monipuoliset siirtymät
8. Vera Vähänen 30,33 em: selkeät vartalon liikkeet
11. Elisa Laakso-Carretero 24,33

24.-25.11.2018YL + ML Kansalliset sarjat 1. lohkokilpailu (L3) LahtiKisasivut

Noviisit:
 1./24 Saara MARTTILA 41,46 
 6. Donya ZARE 33,52 
 8. Venla TSUPARI 32,36 
11. Anni-Maria PAKARINEN 29,79 
15. Pinja OLLIKAINEN 27,77 
17. Sinna MALLANDER 26,00 
 
Juniorit:
 4./29 Nea KOUKONEN 93,37
 6. Annika UUSITALO 90,75
 10. Maria KAHANPÄÄ 86,04
 19. Anna SIHVONEN 77,01
 21. Joanne JAULIMO 76,02
 25. Janette METTÄLÄ 67,06

 Seniorit:
2./2 Juulia SYRJÄNEN 89,88

25.11.2018 A-silmujen syksyn valintakilpailuKauniainenKisasivutA-Silmut:

17./42 Alise KUJALA 27.50
20. Nella HAKALA 27.11

25.11.-2.12.2108Talinn TrophyTallinna 16./22 Roman GALAY 167.23
LOKAKUU    
5.-7.10.2018Finlandia Trophy 2018Espoo

Kisasivut

Tulossivu

Men:
21./21 Roman Galay 145,83

Ladies:
5./24 Emmi Peltonen 172,02

12.-13.10.2018NTL kutsukilpailuKlaukkalaKisasivut

Minit 2009:
5./25 Alissa Merta 35,00 em. kauniisti musiikkiin luisteltu kokonaisuus
10. Ronja Öfversten 31,33
19. Vera Vähänen 26,33
20. Vilmiina Pesonen 25,33

B-silmut 2007-2008:
6./25 Hertta Mankki 39,67
23. Jenna Loman 26,67
24. Maisa Manninen 26,33

Aluesilmut:
2./15 Louna Hatula 34,67
4. Alisa Syväoja 33,67 em. upea eläytyminen ohjelmaan
14. Sofia Valtanen 17,67

Aluejuniorit:
2./6 Ella Kaijansinkko 40,33

13.-14.10.2018

YL SM-senioreiden ja SM-junioreiden 1. valintakilpailu 

TampereKisasivutSM-seniorit:
1./2  Roman GALAY 162.37
19.-21.10.2018Gliss extraViro/TallinnaKisasivut

Intermediate Novice girls:
12./27 Saara MARTTILA 29.24    

Advanced Novice girls:
5./23 Jenni JOHANSSON 82.81
9. Alisa AIMONEN 79.39

Junior Ladies:
20./24 Anna SIHVONEN 77.42

Senior Ladies:
7./8 Juulia SYRJÄNEN 93.73

27.-28.10.2018

SM-noviisien 1. lohkokilpailu

EspooKisasivut

SM-Noviisit:
1./39 Jenni Johansson 93,97
10. Alisa Aimonen 81,87
15. Cecilia Wächter 77,80
22. Simona Peuhkurine 73,14
28. Sanni Ylitolva 68,71

27.-28.10.2018Tikkurila TrophyVantaaKisasivut

SPRINGS B younger:
12./22 Hertta MANKKI 21,48
15. Maisa MANNINEN 20,05

SPRINGS B older:

5./21 Alise KUJALA 24,93
15. Siiri TAHVANAINEN 20,23
17. Jenna LOMAN 18,89
21. Nelli MANNERMAA 17,61

SPRINGS A older:
11./21 Nella HAKALA 28,76

NOVICE B:
1./32 Saara MARTTILA 47,46
6. Donya ZARE 40,36
12. Venla TSUPARI 36,27
24. Pinja OLLIKAINEN 32,06
32. Sinna MALLANDER 27,04

JUNIOR B:
11./28 Joanne JAULIMO 89,94
12. Nea KOUKONEN 89,94
14. Maria KAHANPÄÄ 88,43
18. Anna SIHVONEN 85,29
23. Annika UUSITALO 78,79
28. Janette METTÄLÄ 67,05

SYYSKUU    
14.-16.9.2018HTL cupHämeenlinnaKisasivut

Springs A:
7./19 Nella HAKALA 25,75 
12. Siiri TAHVANAINEN 24,20

Novice A:
19./34 Cecilia WÄCHTER 75,42 
29. Simona PEUHKURINEN 64,01

Novice B:
24./25 Peppiina MÄENPÄÄ 20,51 
25. Anni-Maria PAKARINEN 19,90

21.-23.9.2018Silver SkateKuopioKisasivut

NOVICE B BORN 1.7.2003-30.6.2005:
34./44 Sinna Mallander 28.92

NOVICE B BORN 1.7.2005 OR LATER:
10./39 Marttila Saara 37.58
21. Tsupari Venla 32.88
25. Zare Donya 31.23

21.-23.9.2018Aktia TrophyVantaa/Myyrmäki 

Aluesilmut:
4. /10 Louna Hatula 36,67 em. Lennokas ritti-hyppy
5. Alisa Syväoja 32,00 em. Upea musiikkiin luisteltu ohjelma
9. Sofia Valtanen 21,33
10. Elina Aimonen 20,83

Aluejuniorit:
1./2 Ella Kaijansinkko 46,67

A-SILMUT, TYTÖT 2007:
13./23 Eveliina Huttunen 25,15
17 Nella Hakala 23,61
18 Alise Kujala 23,45

KANSALLISET SENIORIT, NAISET, VO:
2./7 Juulia Syrjänen 60,23
5. Saara Kokkonen 48,90

SM-NOVIISIT, TYTÖT 2005 JA NUOREMMAT, VO:
12./17 Cecilia Wächter 44,17
14. Sanni Ylitolva 43,00
17 Simona Peuhkurinen 40,92

SM-NOVIISIT, TYTÖT 2004 JA VANHEMMAT, VO:
15./16 Alisa Aimonen 40,91

MINIT SYNT. 2009:
6./18 Alissa Merta 36,00
11. Vera Vähänen 32,67
12. Ronja Öfversten 29,33
14. Elisa Carretero Laakso 28,33
16. Miisa Långström 22,50
18. Vilmiina Pesonen 19,67 Em. Upeat vaakaliu'ut

B-SILMUT, TYTÖT, 2008 JA VANHEMMAT:
11./23 Olivia Könönen EVT 35,67
13. Hertta Mankki 35,33 Vauhdikas istumapiruetti
14. Maisa Manninen 32,67
20. Nelli Mannermaa 26,67
21. Jenna Loman 26,00

KANSALLISET JUNIORIT, TYTÖT:
4./14 Annika UUSITALO 88,90
5. Nea KOUKONEN 88,65
8. Maria KAHANPÄÄ 84,29
9. Joanne JAULIMO 77,72
13. Janette METTÄLÄ 68,98

SM-SENIORIT, MIEHET:
1./1 Roman GALAY 151,49

28.-30.9.2018Crystal CupMikkeliKisasivut

SENIOR B LADIES:
18./21 Kokkonen Saara 77,99

JUNIORIT B LADIES BORN 2000 -2001:
17./24 Maria Kahanpää 84,46
23. Joanne Jaulimo 73,76

JUNIORIT B LADIES BORN:
2002:
5./21 Nea Koukonen 95,30

JUNIORIT B LADIES BORN 2003 -2004:
16./21 Janette Mettälä 71,54

ADULTS MASTERS FS:
1./1 Minja Järvinen 44,67

29.-30.9.2018Järvenpää Trophy; SM-Noviisien valintakilpailuJärvenpääKisasivut

SM-noviisit tytöt 1.1.2005 ja myöh.:
29./41 Sanni YLITOLVA EVT 66,53
30. Simona PEUHKURINEN 66,27
33. Cecilia WÄCHTER 64,55

SM-noviisit tytöt 1.7.2003-31.12.2004:
3./55 Jenni JOHANSSON 84,57
5. Alisa AIMONEN 83,07