Kilpailut 2019-2020

Aika

Kilpailu

Paikka

Kilpailusivut

Osallistujat/Tulokset

Helmikuu    
31.1.-2.2.2020Silver SkateKuopioKisasivut

Junior B:
16./22 Janette Mettälä 67,87

Springs A:

6./25 Siiri Tahvanainen
25. Hertta Mankki

Novice A:
12./12 Saara Marttila 60,36

Springs B:
10./24. Ellen Fäldt 40,67

Springs C:
4./4 Vilmiina Pesonen 30,67

1.-2.2.2020Hyvinkää TrophyHyvinkääKisasivut

Juniorit (LO):
4./13 Nea Koukonen 32,79
7. Maria Kahanpää 31,62

B-silmut:
7./28 Alisa Syväoja45,33
9. Alissa Merta 45,00 em. Hieno eläytyminen ohjelmaan!
14. Jenna Loman 40,33

Minit:
4./24 Lili JUntununen 45,67
8. Veera Nikkanen 41,33
20. Matleena Nieminen 30,67

Aluesilmut:
5./8 Vilmiina Pesonen 33,67

Tintit:
*Venla Virranta
* Anna Vesto em. Ryhdikäs luistelu
* Enni Tervonen

A-silmut:
12./21 Maisa Manninen 28,16

Aluejuniorit:
5./8 Pinja Ollikainen 27,98

9.2.2020Minien ja B-slmujen 2.valintakilpailuHelsinkiKisasivut

B-silmut:
Jenna Loman
Maisa Manninen
Olivia Könönen
Alissa Merta
Ronja Öfversten
Alisa Syväoja

Minit 2010:
Malvina Hyyryläinen
Aida Isotalo
Lili Juntunen
Matleena Nieminen
Veera Nikkanen

Minit 2011 ja myöh.:
Ellen Fäldt

13.12.2020KeLS-kutsukilpailuKeravaKisasivut 
14.-15.2.2020Tallink Hotels CupViroKisasivut

Junior Ladies:
Jenni Johansson

Senior Ladies:
Emmi Peltonen
Oona Ounasvuori

Senior men:
Roman Galay

15.2.2020Noviisien 3.SB-ja aluemestaruuskilpailuVantaa/EVT  
21.2.2020A-silmujen aluemestaruuskilpailuVantaa/TTKKisasivut 
21.2.2020SM-noviisien, SM-junioreiden ja debytanttien aluemestaruuskilpailuHelsinki/HTKKisasivut 
21.-23.2.2020Easter SkateRiihimäkiKisasivut 
Tammikuu    
4.-5.1.2020Crystal CupMikkeliKisasivutSenior B-ladies:
4./8 Joanne Jaulimo 82,41
9.-12.1.2020Gliss OpenTallinna/ViroKisasivut

Senior Ladies:
2./6 Oona Ounasvuori 133,31

Junior Ladies:
5./15 Jenni Johansson 103,40
8. Alisa Aimonen 98,31

Advance Novice:
18./37 Cecilia Wächter 75,02
25. Saara Marttila 72,20

Cubs A:
16./36 Lili Juntunen25,25
25. Alissa Merta 22,50
33. Veera Nikkanen 18,97
34. Ronja Öfversten 18,21
35. Malvina Hyyryläinen 17,80
36. Vilmiina Pesonen 14,50

Springs B:
22./31 Alisa Syväoja 21,13
29. Jenna Loman 18,12

Junior B:
16./17 Pinja Ollikainen 24,82

Chicks A:
9./9 Ellen Fäldt 20,22

Basic Novice:
20./22 Olivia Könönen 24,26
21. Maisa Manninen 23,96

Chicks B 2011:
8./19 Elsa Marjakoski 16,85
10. Daya Zare 16,51
11. Isla Taanonen 15,72
12. Enni Tervonen 15,16

13.1.2020A-silmujen 2.SB-kilpailuEspooKisasivut

A-silmut:
23./31 Hertta Mankki 26,02
29. Siiri Tahvanainen 22,73

18.-19.1.2020Seniorit ja juniorit, 2. lohkokilpailuSeinäjokiKisasivut

Seniorit:
1./5 Ellen Nordenswan 97,16
3. Joanne Jaulimo 92,10

Juniorit:
3./33 Alisa Aimonen 100,19
4. Jenni Aalto 99,07
8. Juuli Kesker 92,20
11. Maria Kahanpää 88,06
17. Nea Koukonen 83,26
26. Janette Mettälä 75,05

22.-25.1.2020EM 2020Graz/ItävaltaTulossivut

Ladies:
5. Emmi Peltonen 181,79

Men:
31. Roman Galay 56,10 (LO)

31.1.2020Noviisit 2. valintakilpailuKauniainenKisasivutNoviisit:

10./34 Donya Zare 39,35
16. Venla Tsupari 37,25
27. Sinna Mallander 29.83
30. Alise Kujala 29,66
33. Anni-Maria Pakarinen 26,61

Joulukuu    
14.-15-12.2019SM 2020Vantaa/TikkurilaKisasivut

SM-juniorit:
7./22 Jenni Johansson 109,28

SM-seniorit, naiset:
1./11 Emmi Peltonen 174,29
7. Oona Ounasvuori 134,59

SM-seniorit, miehet:
1./4 Roman Galay 191,36

Marraskuu    
1.-3.11.2019Promo CupSaloKisasivut

Minit 2010:
6./35 Lili Juntunen 43,17
9. Aida Isotalo
21. Matleena Nieminen 30,50
25. Malvina Hyyryläinen

B-silmut 2009:
7./27 Alissa Merta 39,67 erityism. Omaperäinen musiikintulkinta

Juniorit:
2./17 Alisa Aimonen 93,11
4. Juuli Kesker 92,44

SM-noviisit:
13./17 Saara Marttila 72,80

Noviisit:
19./26 Sinna Mallander 33,01

A-silmut:
9./12 Hertta Mankki 24,33

B-silmut 2008:
6./17 Maisa Manninen 39,33
8. Nelli Mannermaa 34,67
10. Alisa Syväoja 34,00

Aluejuniorit:
2./5 Pinja Ollikainen 38,67

2.-3.11.2019Skate EspooEspoo/ETKKisasivut

Seniorit:
3./4 Ellen Nordenswan 90,21
4. Joanne Jaulimo 88,60

Juniorit:
7./17 Jenni Aalto 88,06
12. Nea Koukonen 83,60

Noviisit:
15./16 Alise Kujala 27,13

A-silmut:
7./14 Siiri Tahvanainen 28,55
14. Olivia Könönen 20,96

Debytantit:
21./23 Nella Hakala 36,00

8.-10.11.2019Volvo Open Cup 2019LatviaKisasivutLadies:
4./28 Emmi Peltonen 158,40
9.-10.11.2019SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailuJoensuuKisasivut

SM-seniorit:
2./7 Oona Ounasvuori 137,81

SM-juniorit:
5./27 Jenni Johansson 109,30

14.-17.11.2019ISU GP Rostelecom CupVenäjäTulossivutLadies:
12./12 Emmi Peltonen 152,50
15.-17.11.2019Warsaw CupPuolaTulossivutMen:
7./25 Roman Galay 185,90
16.11.2019A-silmujen 1. SB-pistekilpailuEspoo/EsJtKisasivutA-silmut:
6./27 Siiri Tahvanainen 31,56
22. Hertta Mankki 24,02
16.11.2019Minien kutsukilpailuEspoo/EsJtKisasivut

Minit 2010:
4./9 Lili Juntunen 38,67
6. Veera Nikkanen 34,67
7. Aida Isotalo 31,00
8. Matleena Nieminen 30,17 em.: hyvin pyörivät piruetit
9. Malviina Hyyryläinen 29,00

Minit 2011 ja nuoremmat:
2./12 Ellen Fäldt 40,33

16.-17.11.2019Senioreiden ja junioreiden 1. lohkokilpailu (L3)VaasaKisasivut

Seniorit:
1./4 Ellen Nordenswan 101,40
3. Joanne Jaulimo 88,01

Juniorit:
4./36  Alisa Aimonen 96,63
6. Juuli Kesker 94,69
9. Nea Koukonen 92,83
11. Jenni Aalto 87,35
15. Maria Kahanpää 85,20
32. Janette Mettälä 65,75

22.11.2019Minien ja B-silmujen 1. aluevalintakilpailuEspoo/ETKKisasivut

B-silmut:
1./22 Maisa Manninen 44,50
7. Olivia Könönen 40,33
8. Alissa Merta 38,33
13. Alisa Syväoja 35,33
17. Nelli Mannermaa 33,33

Minit 2010:
1./12 Lili Juntunen 44,33
7. Veera Nikkanen 32,67
11. Malviina Hyyryläinen 28,33
12. Matleena Nieminen 28,33

Minit 2011 ja nuor.:
2./15 Elllen Fäldt 41,33

30.11.-1.12.2019SM-noviisien ja Debytanttien 2.lohkokilpailuHelsinki/HTKKisasivut

SM-noviisit:
14./20 Saara Marttila 71,98

Debytantit:
14./24 Nella Hakala 39,26

Lokakuu    
11.-13.10.2019Finlandia TrophyEspooKisasivutMen:
8./18 Roman Galay 193,11
18.-20.10.2019

Minsk Arena Ice Star

Minsk/Valko-VenäjäKisasivutLadies:
10./26 Oona Ounasvuori 137,18
19.10.2019Helsingin alueen noviisien  1. Seasons Best-kilpailuEspooKisasivut

Noviisit:
16./31 Donya Zare 34,54
20. Sinna Mallander 32,94

19.-20.10.2019SM-noviisien ja debytanttien 1.valintakilpailuEspooKisasivut

Debytantit:
18./22 Nella Hakala 33,54

26.10.2019Halloween SkateRiihimäkiKisasivut

Minit 2010:
8./31 Lili Juntunen 39,33
14. Veera Nikkanen 35,00
25. Matleena Nieminen 31,17

Minit 2011 ja nuoremmat:4./14 Ellen Fäldt 42,00

B-silmut 2008:
6./24 Maisa Manninen 40,67
7. Alisa Syväoja 40,67

B-silmut 2009:
2./24 Alissa Merta 45,00

Aluesilmut:
11./11 Vilmiina Pesonen 29,00 erityism. Kauniit liu’ut

26.-27.10.2019KutsukilpailuTuusulaKisasivut

Noviisit:
4./31 Venla Tsupari 38,21
9. Donya Zare 34,12

Juniorit:
5./30  Juuli Kesker 91,28
11. Nea Koukonen 84,13
16. Maria Kahanpää 82,22
20. Janette Mettälä 75,79

SM-juniorit:
4./9 Johansson Jenni 99,31

Syyskuu    
6.-8.9.2019Helsinki TrophyHelsinki/KaarelaKisasivut

Senior Ladies:
2./8 Oona Ounasvuori 128.04 

Junior ladies:
9./23 Jenni Johansson 99.88
17. Alisa Aimonen 83.70
20. Jenni Aalto 80.72

Advanced Novice girls:
12./24 Cecilia Wächter 67.09
24.Saara Marttila 52.85

Springs A girls older:
6./20 Siiri Tahvanainen 29.60
19. Hertta Mankki 20.46

13.-15.9.2019Lombardia TrophyItaliaTulossivuMen
6./14 Roman Galay 203,52
20.-22.9.2019Aktia TrophyVantaa/Myyrmäki Kts. kisasivu
27.-28.9.2019Tikkurila TrophyVantaa/TikkurilaKisasivut

Debytantit:
17./20 Nella Hakala 32,04

A-silmut:
2./29 Siiri Tahvanainen 37,11
26. Hertta Mankki 22,95

Noviisit:
4./21 Venla Tsupari 42,21
8. Donya Zare 37,18
13. Sinna Mallander 33,22

Minit:
11./24 Ellen Fäldt 37,33
15. Aida Isotalo 33,00​
23. Malvina Hyyryläinen  26,00

B-silmut:
4./26 . Olivia Könönen 42,67
12. Alissa Merta 39,00
17. Jenna Loman 35,50
26. Elisa Laakso Carretero 22,33

27.-28.9.2019SM-senioreiden ja -Junioreiden 1.valintakilpailuVantaa/TikkurilaKisasivut

SM-juniorit:
13./26 Jenni Johansson 93,49

SM-seniorit naiset:
1./10 Oona Ounasvuori 141,89

SM-seniorit miehet:
1./3 Roman Galay 159,91