Kilpailut 2020-2021

Aika

Kilpailu

Osallistujat/tulokset

Syyskuu

  
5.-6.

A-aloituskilpailu

HTK, HTA, Helsinki

Kisasivu & Kisasivu

Debytantit

Olivia Luoma 2./20 (48,97)

SM-Noviisit, LO

Cecilia Wächter 10./24 (26,78), Saara Marttila 13. (25,84)

18.-20.

IC-kilpailu, debytantit ja SM-sarjat

OLK, Oulu

Kisasivu

Debytantit

Olivia Luoma 5./28 (45,44), Siiri Tahvanainen 13. (39,05)

Novice A

Saara Marttila 13./32 (76,04)

25.-27.

Tikkurila Trophy

TTK, Vantaa

Kisasivu

Tintit (tähtipisteet)

Alisa Kolmonen 1./8 (25,00), Nella Ikonen 3. (23,33)

Linda Hentilä, Fanni Kinnunen

Minit 2011 (tähtipisteet)

Isla Taanonen 5./33 (21,67), Enni Tervonen 16. (16,67), Elsa Marjakoski 18. (15,67), Anna Vesto 25. (13,33), Vilma Pönniö 27. (13,33), Hilda Pekkarinen 33. (10,33)

Minit 2012 (tähtipisteet)

Elena Baranova 16./16 (11,67)

B-silmut, nuoremmat (tähtipisteet)

Ellen Fäldt 1./22 (48,67), Malla Höglund 16. (36,33), Aida Isotalo 21. (33,67)

B-silmut, vanhemmat (tähtipisteet)

Alissa Merta 1./26 (50,00), Lili Juntunen 2. (48,33), Elisa Laakso-Carretero 24. (28,67)

SM-Seniorit, LO

Oona Ounasvuori 1./5 (47,53)

26.-27.

B-aloituskilpailu

RauTL, Rauma

Kisasivu

Juniorit

Juuli Kesker 5./18 (88,88)

Noviisit

Alisa Syväoja 13./29 (32,06), Maisa Manninen 14. (31,05), Nelli Mannermaa 15. (30,64), Olivia Könönen 24. (25,96), Jenna Loman 26. (25,33)

A-silmut

Minja Kostermaa 5./16 (27,88)

SM-Noviisit, VO

Saara Marttila 7./16 (51,94)

Lokakuu

  
3.-4.

Aktia Trophy

EVT, Vantaa

Kisasivu

Minit 2012 ja nuoremmat (tähtipisteet)

Elena Baranova 14./21 (31,67)

Minit 2011 (tähtipisteet)

Isla Taanonen 8./38 (44,00), Elsa Marjakoski 18. (36,00), 19. Enni Tervonen (35,33), 22. Darya Zare (34,33), 29. Vilma Pönniö (29,33), 33. Anna Vesto (27,33) em: laadukas istumapiruetti, 38. Hilda Pekkarinen (22,00)

B-silmut 2010 ja nuoremmat (tähtipisteet)

Veera Nikkanen 15./39 (39,00), Malla Höglund 29. (34,67), Aida Isotalo 35. (32,50), Matleena Nieminen 37. (28,33)

B-silmut 2009 (tähtipisteet)

Elisa Laakso-Carretero 15./17 (31,33)

A-silmut

Ellen Fäldt 3./17 (28,35), Minja Kostermaa 6. (27,64), Lili Juntunen 12. (23,66), Alissa Merta 16. (20,06)

Noviisit

Venla Tsupari 6./29 (38,84), Nelli Mannermaa 9. (33,61), Nella Hakala 13. (31,15), Maisa Manninen 16. (30,50), Alisa Syväoja 17. (30,31), Olivia Könönen 22. (28,00), Jenna Loman 28. (23,19)

SM-Noviisit, LO

Meri-Vuokko Hannula 18./39 (27,46), Saara Marttila 25. (26,23), Cecilia Wächter 29. (25,44)

Aluejuniorit (tähtipisteet)

Sinna Mallander 1./7 (50,33), Pinja Ollikainen 3. (48,00)

Juniorit

Juuli Kesker 4./27 (91,26), Nea Koukonen 14. (83,41), Janette Mettälä 15. (82,86), Sanni Ylitolva 24. (66,39)

Seniorit

Ellen Nordenswan 1./5 (87,14), Maria Kahanpää 3. (83,79), 5. Joanne Jaulimo 5. (78,69) 

3.-4.

1.VK SM-seniorit, juniorit

PoriTa, Pori

Kisasivu

SM-Seniorit naiset

Emmi Peltonen 1./10 (167,57)

Oona Ounasvuori 4. (124,31)

16.

Tähtisarjojen kutsukilpailu

KaTa, Kauniainen

Kisasivu

Tintit (tähtipisteet)

Linda Hentilä 3./10 (17,33) Nella Ikonen

Minit 2011 (tähtipisteet)

Darya Zare 6./19 (36,33), Isla Taanonen 7. (36,33), Elsa Marjakoski 12. (33,00), Enni Tervonen 13. (32,33) em: Hyvät ojennukset, Anna Vesto 19. (26,00) em: Hieno istumapiruetti

B-silmut (tähtipisteet)

Veera Nikkanen 6./21 (38,33), Malla Höglund 14, (33,50), Malvina Hyyryläinen 19. (29,00)

18.

1.SB A-silmut

ETK, Espoo

Kisasivu

A-silmut

Lili Juntunen 13./31 (28,63), Alissa Merta 16. (28,21), Minja Kostermaa 26. (26,34), Ellen Fäldt 28. (25,42)

24.-25.

1.LK (L2) SM-noviisit, debytantit

KoTa, Kotka

Kisasivu

Debytantit

Olivia Luoma, Siiri Tahvanainen

SM-Noviisit

Saara Marttila, Meri-Vuokko Hannula, Cecilia Wächter

31.

Tähtisarjojen kutsukilpaillu

NTL, Klaukkala

Kisasivu

Minit

Enni Tervonen, Elsa Marjakoski, Isla Taanonen, Darya Zare

Aluesilmut

Matleena Nieminen

Aluejuniorit

Pinja Ollikainen, Sinna Mallander

Marraskuu

  
31.10-1.11

1.LK (L2) Seniorit, juniorit ja noviisit

HaTal, Hamina

Kisasivu

Noviisit R1 (vanhemmat)

Venla Tsupari, Nella Hakala

Noviisit R2 (nuoremmat)

Olivia Könönen, Jenna Loman, Nelli Mannermaa, Maisa Manninen, Alisa Syväoja

Juniorit

Juuli Kesker, Nea Koukonen, Janette Mettälä, Sanni Ylitolva

Seniorit

Joanne Jaulimo, Maria Kahanpää, Ellen Nordenswan

31.10.-1.11

1. LK (L1) Noviisit, pojat

HTA & TTK

Kisasivu

 
6.

Minien 1. aluevalintakilpailu

HTK, Helsinki

Kisasivu

 
13.-15.

PromoCup 2020

Salpa, Salo

Kisasivu

Minit

Elena Baranova, Hilda Pekkarinen

Aluejuniorit

Pinja Ollikainen, Sinna Mallander, Anni-Maria Pakarinen

A-silmut

Minja Kostermaa

Debytantit

Siiri Tahvanainen, Olivia Luoma

Noviisit

Nelli Mannermaa, Maisa Manninen

Juniorit

Juuli Kesker

SM-Noviisit

Olivia Vilos, Cecilia Wächter

SM-Noviisit, pojat

Miika Kostermaa

14.

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu

HTA, Helsinki

Kisasivu

 
14.-15.

2.VK SM-seniorit, juniorit

EsJt, Espoo

Kisasivu

 
14.-15.

ISU-sarjojen kutsukilpailu

TL, Tuusula

Kisasivu

 
21.-22.

Kutsukilpailut

VTL, Kisakallio

Kisasivu

 
28.-29.

2.LK (L2) SM-noviisit, debytantit

ML, Mikkeli

Kisasivu

 

Joulukuu

  
4.-6.

Santa Claus

Varala-Tiimi, Tampere

Kisasivu

 
18.-20.

SM2021

JoKa, Joensuu