Kilpailut 2020-2021

 

Aika

Kilpailu

Osallistujat / tulokset

Helmikuu

  
20.-21.

Tallink Hotels Cup 2021

Kisasivu

Senior Ladies

Oona Ounasvuori. 5./17 (155,75)

27. 2. videointi

6.-7.3. arviointi

Virtuaalikutsukilpailu

VTL, Vihti

Kisasivu

Aluesilmut (tähtipisteet)

Matleena Nieminen 4./5 (38,00)

B-Silmut (tähtipisteet)

Veera Nikkanen 3./9 (45,00), Malla Höglund 6. (41,17), Malviina Hyyryläinen 9. (32,50)     

A-silmut

Lili Juntunen 3./10 (28,34), Alissa Merta 6. (26,20), Ellen Fäldt 7. (25,84)

Debytantit

Olivia Luoma 1./4 (43,51)

Noviisit

Donya Zare 4./8 (38,27)

SM-Noviisit (VO)

Meri-Vuokko Hannula 1./6 (56,07), Saara Marttila 5. (47,40)

                                                     

27.2. videointi

7.3. arviointi

Minien ja aluesarjojen

Virtuaali-aluemestaruuskilpailu

HTA, Helsinki

Kisasivu

Minit 2011 (tähtipisteet)

Isla Taanonen 10./22 (38,00), Darya Zare 12. (37,00), Elsa Marjakoski 14. (33,67, em: laadukas istumavaihtopiruetti), Anna Vesto 16. (32,67, em: hyvät siirtymät), Enni Tervonen 17. (31,83), Vilma Pönniö 19.  (30,33), 22. Hilda Pekkarinen (26,00)

Aluesilmut (tähtipisteet)

Matleena Nieminen 5./8 (34,67)

Aluejuniorit (tähtipisteet)

Pinja Ollikainen 1./6 (44,33), Sinna Mallander 3. (36,67)

Maaliskuu

  

videointi 13.3

20.-21. arviointi

Virtuaali-Spring Carnival:

A-silmujen 2. SB & B-silmujen aluemestaruuskilpailu

EVT, Vantaa

Kisasivu

B-silmut

Veera Nikkanen 14./32 (23,68), Malla Höglund 26. (20,13),  Malviina Hyyryläinen 29. (18,15), Aida Isotalo 31. (17,13)

A-silmut

Minja Kostermaa 12./29 (29,78), Ellen Fäldt 15. (28,86), Lili Juntunen 23. (25,13), Alissa Merta 29. (21,93)

19.-20.

arviointi

SM-Senioreiden virtuaalikilpailu

STLL, Helsinki

Tulossivu

SM-Seniorit, naiset

Oona Ounasvuori

20.-21

arviointi

Pohjoisen alueen kevätkilpailut

SeiTL, Seinäjoki

Kisasivu

Noviisit

Maisa Manninen 5./17 (34,66), Nelli Mannermaa 7. (33,57)

Huhtikuu

  

23.-25.4.

arviointi

A-silmujen ja Noviisien finaalit (virtuaalikilpailu)

Joka, Joensuu

Kisasivu

A-silmut

Ellen Fäldt 11./28 (31,44), Lili Juntunen 16. (30,78), Minja Kostermaa 20. (29,95), Alissa Merta 28. (23,07)

Noviisit

Olivia Könönen 21./26 (30,60), Nelli Mannermaa 25. (26,60), Alisa Syväoja 26. (26,57)

   

 

Aika

Kilpailu

Osallistujat/tulokset

Syyskuu

  
5.-6.

A-aloituskilpailu

HTK, HTA, Helsinki

Kisasivu & Kisasivu

Debytantit

Olivia Luoma 2./20 (48,97)

SM-Noviisit, LO

Cecilia Wächter 10./24 (26,78), Saara Marttila 13. (25,84)

18.-20.

IC-kilpailu, debytantit ja SM-sarjat

OLK, Oulu

Kisasivu

Debytantit

Olivia Luoma 5./28 (45,44), Siiri Tahvanainen 13. (39,05)

Novice A

Saara Marttila 13./32 (76,04)

25.-27.

Tikkurila Trophy

TTK, Vantaa

Kisasivu

Tintit (tähtipisteet)

Alisa Kolmonen 1./8 (25,00), Nella Ikonen 3. (23,33)

Linda Hentilä, Fanni Kinnunen

Minit 2011 (tähtipisteet)

Isla Taanonen 5./33 (21,67), Enni Tervonen 16. (16,67), Elsa Marjakoski 18. (15,67), Anna Vesto 25. (13,33), Vilma Pönniö 27. (13,33), Hilda Pekkarinen 33. (10,33)

Minit 2012 (tähtipisteet)

Elena Baranova 16./16 (11,67)

B-silmut, nuoremmat (tähtipisteet)

Ellen Fäldt 1./22 (48,67), Malla Höglund 16. (36,33), Aida Isotalo 21. (33,67)

B-silmut, vanhemmat (tähtipisteet)

Alissa Merta 1./26 (50,00), Lili Juntunen 2. (48,33), Elisa Laakso-Carretero 24. (28,67)

SM-Seniorit, LO

Oona Ounasvuori 1./5 (47,53)

26.-27.

B-aloituskilpailu

RauTL, Rauma

Kisasivu

Juniorit

Juuli Kesker 5./18 (88,88)

Noviisit

Alisa Syväoja 13./29 (32,06), Maisa Manninen 14. (31,05), Nelli Mannermaa 15. (30,64), Olivia Könönen 24. (25,96), Jenna Loman 26. (25,33)

A-silmut

Minja Kostermaa 5./16 (27,88)

SM-Noviisit, VO

Saara Marttila 7./16 (51,94)

Lokakuu

  
3.-4.

Aktia Trophy

EVT, Vantaa

Kisasivu

Minit 2012 ja nuoremmat (tähtipisteet)

Elena Baranova 14./21 (31,67)

Minit 2011 (tähtipisteet)

Isla Taanonen 8./38 (44,00), Elsa Marjakoski 18. (36,00), 19. Enni Tervonen (35,33), 22. Darya Zare (34,33), 29. Vilma Pönniö (29,33), 33. Anna Vesto (27,33) em: laadukas istumapiruetti, 38. Hilda Pekkarinen (22,00)

B-silmut 2010 ja nuoremmat (tähtipisteet)

Veera Nikkanen 15./39 (39,00), Malla Höglund 29. (34,67), Aida Isotalo 35. (32,50), Matleena Nieminen 37. (28,33)

B-silmut 2009 (tähtipisteet)

Elisa Laakso-Carretero 15./17 (31,33)

A-silmut

Ellen Fäldt 3./17 (28,35), Minja Kostermaa 6. (27,64), Lili Juntunen 12. (23,66), Alissa Merta 16. (20,06)

Noviisit

Venla Tsupari 6./29 (38,84), Nelli Mannermaa 9. (33,61), Nella Hakala 13. (31,15), Maisa Manninen 16. (30,50), Alisa Syväoja 17. (30,31), Olivia Könönen 22. (28,00), Jenna Loman 28. (23,19)

SM-Noviisit, LO

Meri-Vuokko Hannula 18./39 (27,46), Saara Marttila 25. (26,23), Cecilia Wächter 29. (25,44)

Aluejuniorit (tähtipisteet)

Sinna Mallander 1./7 (50,33), Pinja Ollikainen 3. (48,00)

Juniorit

Juuli Kesker 4./27 (91,26), Nea Koukonen 14. (83,41), Janette Mettälä 15. (82,86), Sanni Ylitolva 24. (66,39)

Seniorit

Ellen Nordenswan 1./5 (87,14), Maria Kahanpää 3. (83,79), 5. Joanne Jaulimo 5. (78,69) 

3.-4.

1.VK SM-seniorit, juniorit

PoriTa, Pori

Kisasivu

SM-Seniorit naiset

Emmi Peltonen 1./10 (167,57)

Oona Ounasvuori 4. (124,31)

16.

Tähtisarjojen kutsukilpailu

KaTa, Kauniainen

Kisasivu

Tintit (tähtipisteet)

Linda Hentilä 3./10 (17,33) Nella Ikonen

Minit 2011 (tähtipisteet)

Darya Zare 6./19 (36,33), Isla Taanonen 7. (36,33), Elsa Marjakoski 12. (33,00), Enni Tervonen 13. (32,33) em: Hyvät ojennukset, Anna Vesto 19. (26,00) em: Hieno istumapiruetti

B-silmut (tähtipisteet)

Veera Nikkanen 6./21 (38,33), Malla Höglund 14, (33,50), Malvina Hyyryläinen 19. (29,00)

18.

1.SB A-silmut

ETK, Espoo

Kisasivu

A-silmut

Lili Juntunen 13./31 (28,63), Alissa Merta 16. (28,21), Minja Kostermaa 26. (26,34), Ellen Fäldt 28. (25,42)

24.-25.

1.LK (L2) SM-noviisit, debytantit

KoTa, Kotka

Kisasivu

Debytantit

Olivia Luoma 3./29 (49,78), Siiri Tahvanainen 8. (45,83)

SM-Noviisit

Saara Marttila 11./28 (81,10), Cecilia Wächter 12. (80,98), Meri-Vuokko Hannula 14. (78,59)

31.

Tähtisarjojen kutsukilpaillu

NTL, Klaukkala

Kisasivu

Minit (tähtipisteet)

Isla Taanonen 2./15 (42,00), Darya Zare 5. (36,67), Enni Tervonen 10. (30,00), Elsa Marjakoski 12. (29,00)

Aluesilmut (tähtipisteet)

Matleena Nieminen 9./11 (30,83)

Aluejuniorit (tähtipisteet)

Sinna Mallander 1./10 (49,00), Pinja Ollikainen 2./10 (48,00)

Marraskuu

  
31.10-1.11

1.LK (L2) Seniorit, juniorit ja noviisit

HaTal, Hamina

Kisasivu

Noviisit R1 (vanhemmat)

Nella Hakala 8./25 (36,31), Venla Tsupari 12. (35,13)

Noviisit R2 (nuoremmat)

Maisa Manninen 11./23 (33,17), Olivia Könönen 14. (32,37), Alisa Syväoja 17. (29,90), Nelli Mannermaa 18. (27,49), Jenna Loman 20. (25.51) 

Juniorit

Juuli Kesker 2./30 (99,29), Nea Koukonen 13. (84,53), Janette Mettälä 14. (83,79)

Seniorit

Ellen Nordenswan 3/12 (96,93), Maria Kahanpää 9. (86,89), Joanne Jaulimo 10. (78,69)

31.10.-1.11

1. LK (L1) Noviisit, pojat

HTA & TTK

Kisasivu

Noviisit

Miika Kostermaa 1./6 (38,82)

6.

Minien 1. aluevalintakilpailu

HTK, Helsinki

Kisasivu

Minit 2011 (tähtipisteet)

Isla Taanonen 2./12 (49,00), Darya Zare 6. (41,67, em: Hieno eläytyminen esitykseen), Enni Tervonen 10. (33,00), Vilma Pönniö (30,33)

13.-15.

PromoCup 2020

Salpa, Salo

Kisasivu

Minit (tähtipisteet)

Elena Baranova 19./29 (33,33), Vilma Pönniö 22. (30,00) Hilda Pekkarinen 29. (21,00)

Aluejuniorit (tähtipisteet)

Pinja Ollikainen 1./19 (54,00), Sinna Mallander 4. (46,33)

A-silmut

Minja Kostermaa 12./23 (29,15), Alissa Merta 16. (27,21)

Debytantit

Siiri Tahvanainen 2./26 (49,66), Olivia Luoma 9. (44,04)

Noviisit

Nelli Mannermaa 14./29 (33,86), Maisa Manninen 19. (32,71), Alisa Syväoja 24. (29,73)

Juniorit

Nea Koukonen 8./16 (88,02)

SM-Noviisit

Saara Marttila 10./28 (79,11), Meri-Vuokko Hannula 15. (75,65), Cecilia Wächter 25. (67,37)

SM-Noviisit, pojat

Miika Kostermaa 1./1 (58,67)

14.

B-silmujen 1. aluevalintakilpailu

HTA, Helsinki

Kisasivu

B-silmut

Veera Nikkanen 9./32 (24,24), Aida Isotalo 28. (19,10), Malvina Hyyryläinen 29. (18,19)

14.-15.

2.VK SM-seniorit, juniorit

EsJt, Espoo

Kisasivu

SM-Seniorit, naiset

Oona Ounasvuori 3./9 (140,19)

14.-15.

ISU-sarjojen kutsukilpailu

TL, Tuusula

Kisasivu

Seniorit

Ellen Nordenswan 2./10 (95,54), Joanne Jaulimo 8. (88,14), Maria Kahanpää 9. (86,40)

21.-22.

Kutsukilpailut

VTL, Kisakallio

PERUTTU!!!

Kisasivu

Minit (tähtipisteet)

Darya Zare 2./28 (44,00)

Aluesilmut (tähtipisteet)

Matleena Nieminen 10./21 (32,00)

B-silmut 2010 ja nuoremmat (tähtipisteet)

Veera Nikkanen 14./20 (33,00), Malvina Hyyryläinen 19. (26,00)

A-silmut

Lili Juntunen 11./16 (27,82), Ellen Fäldt 13. (26,49)

Noviisit, nuoremmat

Nella Hakala 7./15 (37,71)

Noviisit, pojat

Miika Kostermaa 1./3 (36,09)

Aluejuniorit (tähtipisteet)

Pinja Ollikainen 1./6 (51,00), Sinna Mallander 2. (46,67)

Juniorit LO

Janette Mettälä 7./23 (31,47), Sanni Ylitolva 11. (30,31)

28.-29.

2.LK (L2) SM-noviisit, debytantit

ML, Mikkeli

PERUTTU!!!

Kisasivu

Debytantit

Siiri Tahvanainen, Olivia Luoma

SM-Noviisit

Meri-Vuokko Hannula, Saara Marttila, Cecilia Wächter

Joulukuu

  
4.-6.

Santa Claus

Varala-Tiimi, Tampere

PERUTTU!!!

Kisasivu

 
5.

Tähtisarjojen kutsukilpailu

TL, Tuusula

PERUTTU!!!

Kisasivu

Tintit

Linda Hentilä, Fanni Kinnunen

Minit

Vilma Pönniö, Anna Vesto

B-silmut

Malla Höglund, Malvina Hyyryläinen

Aluesilmut

Matleena Nieminen

Aluejuniorit

Pinja Ollikainen

18.-20.

SM2021

JoKa, Joensuu

PERUTTU/SIIRTYY!!!

Kisasivu