Muodostelmaluistelun lohkojaot

19.9.2006

Suomen Taitoluisteluliitto on julkaissut muodostelmaluistelun lohkojaot kaudelle 2006-2007. Katso oma lohkosi täältä!

Lohkojaot kaudella 2006-2007, muodostelmaluistelu

Lohko I

Noviisit                                  

Minorit                                      

  
EsJT Valley Bay SynchronicsEsJT Valley Bay Synchronettes
EVT Dream StepsEVT Sunny Steps
HSK Team Dynamique HSK Team Sympatique
HTK FinettesHTK MiniMints
JyTLS Star DiamondsLrTL Ice Illusions
OLK Pohjan TytötMTK Mini Dreams
PTL Ad MaioraPTL Ad Astra
TTK Ice FantasyRoiTa Tähdenlento
 TTK Ice Melody
  
8 joukkuetta9 joukkuetta

Lohko II

Noviisit                                  Minorit                                      
  
ETK Blue ArrowsETK Rainbows
HL StarlightsETK Sunbeams
JoKa Les VisionsHL Sunlights
KuLS Ice SmilesLTL Team el Mar
LTL Team SoleilTappara StarBlades
ParSport Team GirlsetteTRT Minores Aboenses
Tappara FireBladesVG-62 Sun City Sweets
VG-62 Sun City SynchroVLK Coastline Comets
  
8 joukkuetta8 joukkuetta

1. kilpailut molemmille sarjoille ja lohkoille järjestää ETK 26.11.
2. kilpailut järjestävät lohkolle I JyTLS ja lohkolle II Tappara
Noviisien loppukilpailut järjestää ETK 18.3.
Minoreiden 3. kilpailun, tapahtuman, järjestää LrTL

Aikuiset, seniorit, juniorit ja tulokkaat on jaettu lohkoihin siten, että yhden seuran kaikki sarjat, ei SM-sarjat, kilpailevat samassa lohkossa (noviisien ja minoreiden kanssa).

Valitettavasti tässä vaiheessa (19.09.2006) ei yrityksistä huolimatta ole löytynyt järjestäjää toiselle lohkolle, jonka takia ETK järjestää 26.11. vain noviisien ja minoreiden lohkokilpailut. Nk. avoimen sarjan joukkueille ei siis ole syyskaudelle järjestäjää. Mahdollinen päivä tai viikonloppu näiden kilpailujen järjestämiseksi on 16.-17.12. (tai ehkä 02.-03.12.). Käytännössä muina syksyn viikonloppuina ko. kilpailun järjestäminen ei onnistu, koska ajankohdat ovat joko liian aikaisin tai menevät yksinluistelun SM-kilpailujen kanssa päällekkäin. 

Lohko I

Aikuiset                        Seniorit                       Tulokkaat               
   
EsJt VB EvergreensEVT Ex-StepsEVT Little Steps
EVT Last StepsHSK Team PaniqueKTL Dynamic
HeiI Team TargetsHTK JääPrinsessatKuLS Ice Energy
HSK Team AntiqueHTK JääTähdetLieTa nimi?
HTK JääLeidit PoriTa nimi?
KooVee Ice Liners  
LL Rainbow  
MTK nimi?  
PoriTa nimi?  
TTK Ice Comedy  
   
10 joukkuetta4 joukkuetta5 joukkuetta

Lohko II

Aikuiset                        Seniorit                       Tulokkaat               
   
ETK ShadowsHL All StarsETK Ice Sweets
HL Crême de MentsJoKa nimi?Kaari Lumitähdet
JoKa Les Gr. MiraclesTRT Filiae RetirementParSport T. Minette
Kaari KaarinaisetVLK Team Zurprise Z.RaiTa Star Christals
ParSport T. LadysetteVG-62 Sun City SoulsTappara IceBlades
STR Golden Spirit TRT nimi?
Tappara Easy Gliders VG-62 nimi?
TRT Feminae Aboenses  
VLK nimi?  
   
9 joukkuetta5 joukkuetta7 joukkuetta